Informacje dla rodziców

Informacje dla rodziców

  1. Najpierw sprawdź czy Twoje dziecko się kwalifikuje i czy jest wolne miejsce w wybranym terminie. Wskazane jest zapoznanie się z regulaminem obozów lub/i rozmowa telefoniczna, email z zapytaniem do organizatora; tel. w  zakładce, email: kurnikpolski@wp.pl
  2. Następnie, aby zarezerwować wybrany turnus, wejdź na stronę: https://obozydzieciece.pl/zarezerwuj-oboz/ i kliknij po środku lub wybierz z menu po prawej stronie interesujący cię turnus. Zaznacz ilość miejsc i wypełnij formularz podając dane do faktury. Następnie dokonaj wpłaty zgodnie z instrukcją.
  3. Wpłać kwotę za turnus zgodnie z terminem płatności na fakturze. Wydrukuj z naszej strony kartę kwalifikacyjną, Regulamin, RODO oraz oświadczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych : https://obozydzieciece.pl/pliki-do-pobrania/ . Wypełnij i podpisz dokumenty i przywieź z dzieckiem do ośrodka w dniu rozpoczęcia turnusu. Jeśli nie chcesz wieźć dokumentów w dniu rozpoczęcia, prześlij je nam tradycyjną pocztą na adres: Fundacja “Nil Sine Numine” kol.Nowe Miasto 10, 16-080 Tykocin
  4. Spakuj dziecko zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na naszej stronie: https://obozydzieciece.pl/informacje-dla-rodzicow/. Przywieź w dniu rozpoczęcia obozu w godzinach 12.00 – 13.00 . Rozpoczynamy każdy turnus obiadem o godz.13.00
  5. Zrób coś dla siebie ! My zajmiemy się Twoim dzieckiem tak, żeby nigdy nie zapomniało wspaniałej przygody obozowej

Dziecko należy przywieźć w dniu rozpoczęcia obozu między godziną 12:00 a 13:00. Obóz rozpoczynamy obiadem o 13.00  i kończymy obiadem o 13.00. W związku z tym, że zajęcia jeździeckie zaczynamy pierwszego dnia o godzinie 14:00 prosimy o terminowy przyjazd.

Jeśli potrzebujecie Państwo przywieźć dziecko przed 12.00 prosimy o ustalenie tego z kierownikiem obozu. To samo dotyczy odbioru dzieci w ostatnim dniu.

Strój do jazdy konnej, jeśli dziecko go nie posiada to getry lub leginsy oraz buty z płaską i twardą podeszwą. Jeżeli dziecko nie dysponuje swoim kaskiem/toczkiem nie ma problemu, dysponujemy niezbędnym sprzętem na miejscu i Państwa pociecha zostanie weń wyposażona.

Kurtka nieprzemakalna, kalosze, buty typu klapki, croksy, czapka chroniąca przed słońcem, co najmniej 1 ręcznik.

Płyn/spray/maść przeciw komarom, wskazana jest latarka. Sprawdź czy na Twój turnus nie będzie potrzebny śpiwór.

Odbywa się telefonicznie, w wyznaczonych godzinach, najczęściej w przerwie poobiedniej tj. między godz. 13.30 – 14.30/15.00 chyba że w uzasadnionych przypadkach ustalono indywidualnie inaczej. Jeżeli dziecko nie posiada telefonu komórkowego, poprzez wychowawcę lub kierownika obozu. Przy kwaterunku prosimy o zapisanie numerów telefonów do wychowawców i kierownika obozu. Podczas obozu dzieci  zdają telefony do opiekunów. Zapewnia to bezpieczeństwo i skupienie na zajęciach.

Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin dotyczących telefonowania do dziecka. Jest to związane z warunkami bezpieczeństwa oraz komfortem uczestników i prowadzących zajęcia podczas obozu.

Obóz trwa tylko tydzień, a jego program jest bardzo bogaty, dlatego odwiedziny nie są konieczne, a nawet niewskazane. W wypadku dzieci młodszych odwiedziny dodatkowo obarczone są ryzykiem wzmożenia tęsknoty, która na dzień/dwa może spowodować u państwa dziecka jak  i u innych dzieci duży dyskomfort. Jeśli odwiedziny są bezwzględnie konieczne w każdym przypadku powinny zostać ustalone z wychowawcami/kierownikiem obozu. Prosimy o sprawdzenie czy przepisy GIS/Sanepid w związku z sytuacją pandemiczną tego nie zabraniają. W przypadku konieczności odwiedzin w każdym przypadku kadra obozowa musi zostać o tym poinformowana wcześniej, aby rodzic mógł zostać wpuszczony na teren ośrodka.

Bardzo często dziecko o wszelkich problemach czy potrzebach w pierwszej kolejności poinformuje rodziców. W tej sytuacji prosimy o jak najszybszy kontakt z kierownikiem obozu. Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w organizacji obozów. Potrafimy problemy rozwiązać skutecznie, ale też taktownie i dyskretnie. Natomiast pozostawienie sprawy samej sobie może doprowadzić do niepotrzebnych konfliktów czy emocji.

  1. Wszelkie zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów
  2. Dzieci znajdują się pod opieką opiekunów przez 24h/dobę. Bezpieczeństwo Państwa dzieci jest dla n as priorytetem nr 1
  3. Pieniądze oraz wartościowe przedmioty dziecko może zdeponować u Opiekuna grupy, jednak najlepiej aby ich nie zabierało na obóz.
  4. Za szkody materialne wyrządzone przez Dzieci odpowiadają finansowo Rodzice.

Zajęcia  prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę : instruktorzy jeździectwa, survivalu, hipoterapii, dogoterapii, strzelectwa, pasjonaci, członkowie grup rekonstrukcyjnych, ratownicy medyczni, artyści i inni wyspecjalizowani pedagodzy.

W wolnym od zajęć czasie całodobową opiekę pedagogiczną sprawują odpowiednio wykwalifikowane osoby, które potrafią zjednać sobie szacunek i przyjaźń uczestników oraz znajdują wspólny język z młodzieżą i dziećmi.

Z uwagi na położenie ośrodka czas wolny staramy się zorganizować tak, aby dzieci w pełni skorzystały z bliskości natury. Oprócz jazdy konnej turnusy wypełnione są innymi atrakcjami tj. warsztaty artystyczne np. filcowanie, robienie biżuterii, recycling, decoupage, zajęcia kulinarne, spotkania z zielarzem, przewodnikiem – biologiem i ornitologiem, programy survivalowe, strzelnica terenowa i szereg innych zgodnie z programem turnusu. Organizujemy również ogniska i dyskoteki, a także konkursy i zabawy. W wolnym od zajęć czasie całodobową opiekę pedagogiczną sprawują odpowiednio wykwalifikowane osoby, które potrafią zjednać sobie szacunek i przyjaźń uczestników oraz znajdują wspólny język z młodzieżą i dziećmi.

Zapewniamy noclegi w komfortowych pokojach dwu-i wieloosobowych o standardzie agroturystycznym, które wyposażone są w węzły sanitarne. Oferujemy domowe wyżywienie oraz posiłki cateringowe – 3 posiłki dziennie oraz „dokarmiaczka” – dziecko może też w każdej chwili poprosić o dodatkowy posiłek. Proszę pamiętać, aby poinformować dziecko o takiej możliwości, aby się nie wstydziło. W trakcie dnia wystawiamy na poczęstunek owoce, bułeczki i inne przekąski.

Specjalną dietę należy zgłosić wcześniej tj. przed rozpoczęciem obozu do organizatora lub kierownika obozu. To samo dotyczy zażywanych przez dziecko leków.

Organizowany przez nas obóz konny uwzględnia ubezpieczenie NNW. Świadczeniem objęci są wszyscy uczestnicy obozu. W sytuacjach choroby czy złej kondycji fizycznej rodzice otrzymają natychmiast informację, a uczestnicy otrzymają niezbędną pomoc. W pobliskim Tykocinie znajduje się ośrodek zdrowia. Prosimy pamiętać, że ubezpieczenie NNW obejmuje uczestnika tylko wówczas, gdy przy zapisach został podany prawidłowy numer Pesel dziecka.

RABATY: ustalane są z organizatorem obozu.
Udział w kolejnym turnusie: 100 zł rabatu

Pobyt KOŃ za FREE – Uczestnicy przywożący własnego konia i realizujący na nim cały program szkolenia pobyt konia bezpłatny! Należy ustalić odpowiednio wcześniej z organizatorem.

icon-1.png

O nas

Nasze obozy dedykowane są głównie początkującym adeptom sztuki jeździeckiej. Skupiają się na nauce i doskonaleniu dzieci, a także uczą podstaw dotyczących pielęgnacji koni. Obozy dla dzieci w naturze, gdzie obcują nieustannie ze zwierzętami: końmi, psami, kotkami królikami, kurami, gęśmi, które karmią to rozwiązanie, które zaspokaja rosnącą potrzebę dzieci do bycia w naturze.
icon-2.png

Adres

Fundacja Nil Sine Numinekolonia Nowe Miasto 1016-080 Tykocin
Newsletter

ObozyDziecięce Kurnik Polski © 2024. Wszelkie prawa zastrzerzone.

Skip to content