Jak zapisać dziecko na obóz?

Zadzwonić do kierownika obozu (tel. 601 955 795) i upewnić się, czy na wybranym przez turnusie są jeszcze wolne miejsca.

Wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy (w zakładce HARMONOGRAM). Kierownik obozu potwierdzi zgłoszenie do 3 dni. Gdyby potwierdzenie nie przyszło prosimy nas poinformować.  Otrzymają Państwo także nr konta do wpłacenia zadatku – 400 zł/ obóz letni .

W ciągu 7 dni od otrzymania maila z nr konta prosimy wpłacić zadatek. Dopiero wpłata zadatku jest równoznaczna z dokonaniem rezerwacji.

O której przywieźć i odebrać dziecko ?

Dziecko należy przywieźć w dniu rozpoczęcia obozu między godziną 11:00 a 13:00. Obóz rozpoczynamy obiadem o 13.00  i kończymy obiadem o 13.00. W związku z tym, że zajęcia jeździeckie zaczynamy pierwszego dnia o godzinie 14:00 prosimy o terminowy przyjazd.

Jeśli potrzebujecie Państwo przywieźć dziecko przed 11.00 prosimy o ustalenie tego z kierownikiem obozu. To samo dotyczy odbioru dzieci w ostatnim dniu.

Co spakować dziecku na obóz?

Strój do jazdy konnej, jeśli dziecko go nie posiada to getry lub leginsy (bez szwów po wewnętrznej stronie ud) oraz buty z płaską i twardą podeszwą. Jeżeli dziecko nie dysponuje swoim kaskiem/toczkiem nie ma problemu, dysponujemy niezbędnym sprzętem na miejscu..

Kurtka nieprzemakalna, kalosze, buty typu croksy, czapka chroniąca przed słońcem, co najmniej 1 ręcznik

Płyn/spray/maść przeciw komarom, wskazana  jest latarka

Kontakt z dzieckiem

Odbywa się telefonicznie, w wyznaczonych godzinach, najczęściej w przerwie poobiedniej tj między godz. 13.30 – 14.30/15.00 chyba że w uzasadnionych przypadkach ustalono indywidualnie inaczej. Jeżeli dziecko nie posiada telefonu komórkowego, poprzez wychowawcę lub kierownika obozu. Podczas obozu dzieci  zdają telefony do opiekunów. Zapewnia to bezpieczeństwo i skupienie na zajęciach.

Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin dotyczących telefonowania do dziecka. Jest to związane z warunkami bezpieczeństwa oraz komfortem uczestników obozu.

Odwiedziny

Obóz trwa tylko tydzień lub 10 dni, a jego program jest bardzo bogaty, dlatego odwiedziny nie są konieczne, a nawet niewskazane. W wypadku dzieci młodszych odwiedziny dodatkowo obarczone są ryzykiem wzmożenia tęsknoty, która na dzień/dwa może spowodować u państwa dziecka jak  i u innych dzieci duży dyskomfort.

Jak reagować na problemy sygnalizowane przez dziecko?

Bardzo często dziecko o wszelkich problemach czy potrzebach w pierwszej kolejności poinformuje rodziców. W tej sytuacji prosimy o jak najszybszy kontakt z kierownikiem obozu. Posiadamy 8-letnie doświadczenie w organizacji obozów i ponad 20 letnie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Potrafimy problemy rozwiązać skutecznie, ale też taktownie i dyskretnie. Natomiast pozostawienie sprawy samej sobie może doprowadzić do niepotrzebnych konfliktów czy emocji.

Bezpieczeństwo
  1. Wszelkie zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów
  2. Dzieci znajdują się pod opieką opiekunów przez 24h/dobę. Bezpieczeństwo Państwa dzieci jest dla n as priorytetem nr 1
  3. Pieniądze oraz wartościowe przedmioty dziecko może zdeponować u Opiekuna grupy.
  4. Za szkody materialne wyrządzone przez Dzieci odpowiadają finansowo Rodzice.
Instruktorzy i kadra

Zajęcia  prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę : instruktorzy jeździectwa, survivalu,  strzelectwa, pasjonaci, członkowie grup rekonstrukcyjnych, ratownicy medyczni, artyści,

W wolnym od zajęć czasie całodobową opiekę pedagogiczną sprawują odpowiednio wykwalifikowane osoby, które potrafią zjednać sobie szacunek i przyjaźń uczestników oraz znajdują wspólny język z młodzieżą i dziećmi.

Czas wolny

Z uwagi na położenie ośrodka czas wolny staramy się zorganizować tak, aby dzieci w pełni skorzystały z bliskości natury. Oprócz jazdy konnej turnusy wypełnione są innymi atrakcjami tj. warsztaty artystyczne np. filcowanie, robienie biżuterii, recycling, decoupage, zajęcia kulinarne, spotkania z zielarzem, przewodnikiem – biologiem i ornitologiem, programy survivalowe, strzelnica ASG  i szereg innych zgodnie z programem turnusu. Organizujemy również ogniska i dyskoteki, a także konkursy i zabawy. W wolnym od zajęć czasie całodobową opiekę pedagogiczną sprawują odpowiednio wykwalifikowane osoby, które potrafią zjednać sobie szacunek i przyjaźń uczestników oraz znajdują wspólny język z młodzieżą i dziećmi.

Noclegi i wyżywienie

Zapewniamy noclegi w komfortowych pokojach dwu-i więcejoosobowych, które wyposażone są w węzły sanitarne. Oferujemy pyszne i zdrowe domowe wyżywienie – 3 posiłki dziennie oraz „karmienie na życzenie” co oznacza że dziecko może w każdej chwili poprosić o dodatkowy posiłek. W trakcie dnia wystawiamy owoce, bułeczki i inne przekąski.

Specjalną dietę należy zgłosić wcześniej do kierownika obozu.

Ubezpieczenie i opieka lekarska

Organizowany przez nas obóz konny uwzględnia ubezpieczenie NNW. Świadczeniem objęci są wszyscy uczestnicy obozu. W sytuacjach choroby czy złej kondycji fizycznej rodzice otrzymają natychmiast informację a uczestnicy otrzymają niezbędną pomoc .

Promocje

Stały klient: 50 zł rabatu

Za drugą i kolejną osobę: 50 zł rabatu

Udział w kolejnym turnusie: 100 zł rabatu

Pobyt KOŃ za FREE – Uczestnicy przywożący własnego konia i realizujący na nim cały program szkolenia pobyt konia bezpłatny!